شیان Naturetech شرکت, با مسئولیت محدود
call us on: +86-29-63652300
صفحه اصلی > اخبار > محتوای

اسید آمینه خواص فیزیکی و شیمیایی

اسیدهای آمینه جزء اساسی یک کلاس از ترکیبات ارگانیک شامل آمینو و کربوکسیل هستند. به معنای وسیع، یک ترکیب آلی حاوی اسید آمینه قلیایی حاوی یک گروه اسید کربوکسیل، اما اسید آمینه عمومی، واحد ساختاری است که پروتئین را تشکیل می دهد.

اسیدهای آمینه مواد اولیه ای هستند که پروتئین لازم برای تغذیه حیوانات را تشکیل می دهند. ترکیبات ارگانیک شامل اسیدهای آمینه قلیایی و گروه های کربوکسیلیک اسیدی. گروه آمینو آلفا آمینو در کربن آلفا است. اسیدهای آمینه که پروتئین را تشکیل می دهند اکثرا آلفا-آمینو اسیدها هستند.

اسیدهای آمینه می توانند نقش های زیر را در بدن از طریق متابولیسم بازی کنند: برای تبدیل شدن به اسید، هورمون ها، آنتی بادی ها، کراتین و غیره به کربوهیدرات ها و چربی ها تبدیل شوید؛ اکسید دی اکسید کربن و آب و اوره، تولید انرژی می کند.

خواص فیزیکی و شیمیایی

اسیدهای آمینه به عنوان بی رنگ، بیش از 200 ℃، نقطه ذوب از نقطه به طور متوسط ​​بسیار بالاتر نقطه ذوب ترکیبات آلی است. اسید آلفا آمین دارای چهار طعم اسیدی، شیرین، تلخ و تازه است. Glutamate Monosodium و گلیسین بیشترین استفاده از طعم دهنده ها هستند. انتقال آمین به طور کلی در آب، محلول اسید و محلول قلیایی، محلول یا محلول در حلال های آلی مانند اتانول یا اتر است. اسید آمینو در حل محلول آب این تفاوت بسیار بزرگ است، مانند حداقل حلالیت تیروزین، 25 ℃، تریروزین فقط 0،045 گرم 100 گرم آب حل می شود، اما در محلول گرم تریروزین بزرگتر است. لیزین و اسپرمات اغلب در فرم اسید هیدروکلریک وجود دارد، زیرا آنها به شدت در آب حل می شوند و به علت ریزش مو سخت می شوند.

(1) رنگ و رنگ آمینواسیدهای مختلف رایج، بلورهای بی رنگ هستند و شکل بلورین با ساختار اسید آمینه متفاوت است. به عنوان مثال، اسید l-monoglutamic یک tetragon است و D monoglutamic acid یک پوسته الماس شکل است.

(2) کریستالیزاسیون آمینو اسید با نقطه ذوب بالا، نقطه ذوب معمولا 200 تا 200 ℃ است، مقدار زیادی از اسیدهای آمینه در یا در نزدیکی نقطه ذوب خواهد شد به آمین و CO2 تجزیه می شود.

(3) اکثر اسید آمینه محلول در آب محلول هستند. محلول اسید آمینه های مختلف در آب متفاوت است، مانند لیزین، آرژینین و محلول پرولین. حلالیت تیروزین، سیستئین و هیستیدین بسیار کوچک است. انواع اسیدهای آمینه محلول های قوی و اسیدهای قوی محلول هستند. اما اسیدهای آمینه نامحلول یا کمی محلول در اتانول هستند.

(4) آمینو اسیدهای چرب و مشتقات آنها طعم خاصی مانند ترش، شیرین، تلخ و غیره دارد. عطر و طعم این گونه به نوع اسید آمینه و ساختار سه بعدی مرتبط است. به طور کلی، اسید آمینه d-نوع دارای طعم شیرین است و شدت شیرین آن بالاتر از اسید آمینه L1 است.

(5) خواص جذب ماورای بنفش آمینو اسید های مختلف، هیچ ظرفیتی برای جذب نور مرئی ندارند. اما تیروزین، تریپتوفان و فنیل آلانین جذب نور را در ناحیه ماوراء بنفش دارا هستند. اکثر پروتئین ها حاوی این سه اسید آمینه، به خصوص تیروزین هستند. بنابراین، محتوای پروتئین را می توان با کمی جذب مشخص شده توسط طول موج 280hm شناسایی کرد.

خواص نوری مهم اسید آمینه جذب نور است. 20 نوع Pr-AA جذب نور در ناحیه ماوراء بنفش (220nm) جذب نور را در ناحیه ماوراء بنفش (نزدیک به فریم ماوراء بنفش) (220 نانومتر تا 300 نانومتر) تنها سه توان جذب نور AA، سه انواع اسیدهای آمینه فنیل آلانین، تیروزین و تریپتوفان هستند زیرا آنها R پایه حاوی حلقه بنزن هستند. استریل اکریلیک AA حداکثر جذب نور در 259 نانومتر، پنیر AA در 278 نانومتر، رنگ AA در 279 نانومتر، پروتئین ها عموما حاوی سه نوع از باقی مانده های AA است، بنابراین حداکثر جذب آن در حدود 280 نانومتر طول موج نور، بنابراین می تواند از روش اسپکتروفتومتری استفاده شود مناسب برای تعیین محتوای پروتئین. اساس بررسی اسپکتروفتومتری پروتئین، قانون لامبرت - آبجو است. جذب محلول پروتئین در 280 نانومتر متناسب با غلظت آن است.


Contact Us

آدرس: C1008 Xinyidai بین المللی چین شیان-جاده Xixie-7 710065

تلفن: 86-29-63652300

ایمیل: info@agronaturetech.com

وب سایت: www.agronaturetech.com

© شیان Naturetech شرکت, با مسئولیت محدود