شیان Naturetech شرکت, با مسئولیت محدود
call us on: +86-29-63652300
صفحه اصلی > اخبار > محتوای

ترکیب مواد اسید هومیک

اسید هیومیک (هومیک اسید، اختصار HA) به طور کلی به عنوان یک گروه از ساختار معطر، طبیعت مخلوط مواد اسید آمورف مشابه است. اسید هیومیک نوعی پلیمر ماکرومولکول آلی طبیعی است که تجزیه شده و با میکروارگانیسم ها و فعالیت ژئوشیمیایی ترکیب می شود. اسید هومیک عمدتا از کربن، هیدروژن، اکسیژن، نیتروژن، فسفر، گوگرد و سایر عناصر تشکیل شده است. ترکیب، علاوه بر این حاوی مقدار کمی از کلسیم، منیزیم، آهن، سیلیکون و دیگر عناصر است. ساختار مولکولی بسیار پیچیده است، با هسته معطر به عنوان بدن اصلی، با انواع گروه های کاربردی، عمدتا هیدروکسیل، هیدروکسیل فنل، هومیک اسید کینون، هیدروکسیل الکل، کربن غیر کینون، متکیس و غیره. اسید هیومیک اغلب به عنوان اسید هومیک نامیده می شود، همچنین شامل اسید فلوویک (اسید فلوئیدی آوایی) است.

اسید هومیک قهوه ای به پودر شل سیاه است، اسید هومیک محلول در قلیایی قوی و اتیلندیامین و سایر حلال های آلی نیتروژن حاوی قطب های آلی است. اسید Fulvic محلول در آب و محلول قلیایی، اسیدی و اتانول و دیگر حلال های آلی است. اسید Humic دارای ویژگی های شیمیایی کلوئیدی، فعالیت سطح، اسیدیته ضعیف و گروه های عملکردی اسیدی، مبادله یون، ترکیب شیمیایی، بازسازی، پاکسازی شیمیایی، تثبیت فوتوایی اسید هومیک، اصلاح شیمیایی و غیره است، اما همچنین دارای فعالیت بیولوژیکی است.

اسیدهای هومیک به طور گسترده ای در خاک، زغال سنگ، آب و سایر محیط های طبیعی یافت می شوند. اسید هومیک طبیعی را می توان به اسید هومیک خاک، اسید هومیک ذغال سنگ، آب هومیک اسید و غیره تقسیم کرد. اسید هومیک اسید هومیک دارای عملکرد ویژه ای در کنترل شن و ماسه، بهبود خاک، درمان فاضلاب شهری، ساخت و ساز زراعت کشاورزی، تولید محصولات کشاورزی سبز، توسعه محصولات دارویی و مراقبت های بهداشتی است و به همین دلیل نقش منحصر به فرد آن را ایفا می کند. اسیدهای هومیک در محدوده جریان اصلی آن، سلامت بیولوژیکی و سلامت انسان از اثر محافظتی، اسید هومیک است، اما برخی از سمیت و عوامل بیماریزا وجود دارد، باید استفاده منطقی داشته باشند. در حال حاضر در صنعت میوه برای توسعه محصولات اصلی کود، آفت کش ها، عامل نگهدارنده آب است.

با صنعت جهانی کود، به ویژه ارتقاء نیازهای صنعت کود، اسید هومیک اسید به عنوان یک ماده مهم زیست آلی و کود سبز، هومیک اسید توسعه بیشتر و بیشتر توسط صنعت میوه. در حال حاضر، گردش بازار کود کود حاوی اسید هومیک مربوط به جامد، مایع دو دسته است.

کود حاوی اسید هومیک می تواند محصولات کشاورزی را 15 تا 30 درصد افزایش دهد، در حالی که کیفیت محصولات کشاورزی را بهبود می بخشد. محتوای برخی از فلزات سنگین، نیترات، نیتریت، آفت کش ها و دیگر مواد مضر را کاهش دهید. استفاده میوه از کود اسید هومیک اسید، Humic اسید می تواند کیفیت میوه را بهبود بخشد، محتوای مواد جامد محلول میوه می تواند 1-2٪ افزایش یابد، رنگ سنگین خوب است، عطر و طعم قوی، میوه Humic اسید بزرگ است. اسید هیومیک به عنوان کود میوه درخت عمدتا دارای توابع زیر است:

① تغذیه خاک را افزایش دهید. اسید هومیک در خاک از طریق جذب، ترکیب، شیمی، تبادل یونی و دیگر اثرات، یا به طور غیر مستقیم از طریق فعال شدن یا به طوری که آنزیم های خاک، ظرفیت غنی سازی مواد مغذی اسید هومیک، می توانند مواد مغذی را حفظ و ذخیره کنند. این نقش مهمی در تشکیل منابع نیتروژن دارد، نیتروژن را در جو حل می کند، از تجزیه فسفر نامحلول و پتاسیم جلوگیری می کند، کاهش از دست دادن عناصر مغذی مختلف و ترویج تشکیل ترکیبات معدنی در سنگ های مختلف یا مواد معدنی به طور پیوسته حل می شود.

② ساختار فیزیکی خاک را بهبود می بخشد. اسید هومیک خواص ژل کردن اسید هومیک باعث می شود که ذرات خاک به یکدیگر برای تشکیل دانه های پایدار تبدیل شوند که باعث تشکیل دانه های خاک می شود. اسید هومیک می تواند رنگ خاک را عمیق تر، جذب تابش خورشیدی را برای بهبود درجه حرارت زمین منجر شود.

③ محتوای رطوبت خاک را بهبود می بخشد. اسید هومیک اسید هومیک می تواند ظرفیت نگهداری آب خاک 5 تا 10 بار را افزایش دهد.

④ بهبود خاک. ساختار اسید هومیک سیستم اسید قلیایی ضعیف است، اسیدیته و قلیایی خاک توانایی تنظیم و بافر را دارد، اما ظرفیت تبادل کاتیونی خاک را نیز کاهش می دهد، محتوای نمک خاک را کاهش می دهد.

⑤ ارتقاء فعالیت میکروبی خاک. اسید هومیک برای فعالیت میکروب های خاک جهت تهیه منبع اصلی انرژی، گروه های میکروبی خاک را که مناسب رشد و تکثیر باکتری های مفید هستند را بهبود بخشیده است.

⑥ کاهش آلودگی خاک. هومیک اسید آلاینده های خاک با بافر، آسیب پذیری. اسید هومیک که می تواند فعالیت باکتری های نیتروژن را در خاک کاهش دهد و تبدیل نیتروژن آمونیوم به نیتروژن را کاهش دهد. و تشکیل یک مقدار کمی از فلزات سنگین در خاک دشوار است که حاوی کلات های ماکرومولکولار، کاهش آلودگی فلزات سنگین.


Contact Us

آدرس: C1008 Xinyidai بین المللی چین شیان-جاده Xixie-7 710065

تلفن: 86-29-63652300

ایمیل: info@agronaturetech.com

وب سایت: www.agronaturetech.com

© شیان Naturetech شرکت, با مسئولیت محدود